Free HTML5 Bootstrap Template

Akıllı Ev Sistemleri

inohom ile akıllanmış bir evde aydınlatma, perde-panjur, ısıtma ve herşeyi anahtarlardan veya akıllı telefonlarınızdan kontrol edebilirsiniz. Ne yapmak istediğinizi bilmeniz yeterli, çünkü o akıllı bir sistem.

Free HTML5 Bootstrap Template

Aydınlatma Yönetimi

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren yeniliklerden biri olan led aydınlatma, bilindiği gibi enerjiyi daha verimli kullanarak aydınlatma sağlamaktadır.

inohom parlaklık değeri ayarlanabilen led aydınlatma ürünleri ile tam uyumlu çalışarak aydınlatma miktarını gerektiği kadar ayarlamanızı sağlar. Ayrıca ortam aydınlığı, zaman ve senaryoya bağlı olarak çalışabilen aydınlatma yönetimi sayesinde, enerji tüketimini minimum seviyeye çekerek tasarruf etmenizi sağlar.

Free HTML5 Bootstrap Template

Perde ve Panjur

Perde ve Panjur Motorlu perde ve panjurlar konfor sağlayan sistemler olmasına rağmen, klasik duvardan kumanda tekniği ile kontrol edildiğinde oldukça zahmetli olmaktadırlar. Sabah olduğunda gün ışığından yararlanmak için bütün odaları dolaşarak perde ve panjurları açmak, aynı şekilde akşam olduğunda kapatmak gerekmektedir. inohom akıllı perde ve panjur yönetimi sayesinde, sabah olduğunda istediğiniz perde ve panjurlar açılarak gün ışığından yararlanmanızı sağlarken akşam olduğunda otomatik kapanarak güvenlik ve enerji tasarrufu sağlar.

Free HTML5 Bootstrap Template

Güvenlik Kameraları

Güvenlik kameraları Ip haberleşme altyapısı sayesinde, evinizin içinde ve dış ortamda bulunan güvenlik kameralarına evinizden uzaktayken bile erişebilirsiniz. Kullanılan ip kameralar ile sürekli kayıt alınabilir, hareket algılanması durumunda ise belirtilen mail adresine uyarı gelmesi sağlanabilir. inohom güvenlik altyapısı sayesinde sevdiklerinizin ve evinizin güvenliğinden emin olursunuz.

Free HTML5 Bootstrap Template

Gerektiğinde Sulama

Gerektiğinde sulama Bahçenizdeki bitki ve çimlerinizin sulanması için zaman ayırmanız gerekir, tatile veya seyahate çıktığınızda ise bitkilerinizi sulaması için emanet edecek birilerini ararsınız. inohom, toprak nemini ölçen özel sensörü sayesinde, bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu kadar sulanmasını sağlar. Bu sayede ne gereksiz çalışarak su israfı yapar, ne de gereğinden az çalışarak bitkilerinizin kurumasına sebep olur. Üstün kontrol yetenekleri sayesinde zamandan ve enerjiden tasarruf edersiniz.

Free HTML5 Bootstrap Template

Esnek Senaryo Yönetimi

inohom akıllı ev sistemi, diğer basit kumanda tekniklerinden farklı olarak esnek senaryo yönetimi sağlar. Oluşturulan senaryolar sayesinde, tek bir dokunuşla veya otomatik olarak pek çok sistemin çalışma şeklini ve sıralamasının kontrol edebilirsiniz. Mesela "İŞ" senaryosu ile hafta içi sabah 7:30' da alarm çalar, güvenlik sistemi devreden çıkarılır, perdeler açılır, harekete duyarlı aydınlatmalar kapatılır, kahve makineniz çalışır, tv de sevdiğiniz haber kanalı açılır...

Hırsız Caydırma Sistemi

Bir haftalığına tatile gideceğinizi düşünün, tüm hazırlıkları yaptınız ve evden çıkarken "TATİL" senaryosunu aktifleştirdiniz. inohom sizin yerinize alarmı kurar, priz enerjilerini kapatır (buzdolabı hariç), aydınlatmaları kapatır, su ve gaz giriş vanalarını kapatır, otomatik sulama sistemini devreye alır. Ayrıca gün ve gece boyunca, perde-panjur ve aydınlatmalarınızı rastgele açıp kapatarak evde olduğunuz izlenimi oluşturarak hırsızları etkin bir şekilde caydırır.

Sensörler

inohom sizin ve evinizin güvenliğini en üst düzeyde tutmak için sensörler ile evinizi sürekli gözetim altında tutarak ortamdaki istenmeyen her türlü durumu anında algılar, gerekli önlemleri alır ve evinizde olmasanız bile sizi durum hakkında haberdar eder. Sensör altyapısı sayesinde; yangın, gaz kaçağı, su baskını, hırsız, kapı ve pencere açılması, cam kırılması, gibi tehlikeler algılandığında sistem otomatik olarak alarmı çalıştırır ve tüm ışıkları açıp kapatarak tehlikenin dışarıdan fark edilmesini sağlar. Gerekliyse gaz ve su vanalarını kapatır ve acil durum aydınlatmalarını çalıştırarak evden güvenli bir çıkış ortamı sağlar.

Priz Yönetimi

Evden çıkarken "Acaba ütüyü prize takılı bıraktım mı?" diye düşünmenize gerek yok. inohom ile tek bir dokunuşla evinizdeki tüm prizlerin enerjilerini kesebilirsiniz. Su baskını veya yangın gibi tehlike durumlarında priz enerjileri otomatik olarak kesilerek sizin ve evinizin güvenliğini sağlar. Dilerseniz tanımladığınız bir senaryo ile istediğiniz bir prizin enerjisini zamana bağlı olarak kontrol edebilirsiniz. Böylece çamaşır veya bulaşık makinenizin enerjisini siz evden çıktıktan 2 saat sonra kesebilir veya çocuğunuzun ödev saati olan 18:00 - 21:30 saatleri arasında odada bulunan tv enerjisini kesebilirsiniz.

Free HTML5 Bootstrap Template

Gelişmiş İklimlendirme Kontrolü

Sıradan akıllı ev sistemlerinde iklimlendirme kontrolü aç-kapa mantığı ile yapılırken, inohom gelişmiş bir kontrol imkanı sunar. Klimanızın sıcaklık değeri, fan hızı ve çalışma modu gibi fonksiyonlarını kontrol edebilirsiniz. Bu, sizin için daha fazla konfor ve enerji verimliliği sağlar. İsterseniz senaryolar ile de iklimlendirme sisteminizi kontrol edebilirsiniz. Mesela "İŞ" modunu aktifleştirdiniz ve evinizden ayrıldınız. Evinizde olmadığınız bu zaman diliminde sıcaklık set değeri düşürülerek tasarruf etmeniz sağlanır. Evinize geri dönüşünüzde sıcak bir yuva bulabilmeniz için ise eve dönüş saatinizden bir süre önce sıcaklık değeri arttırılır ve geldiğinizde istediğiniz sıcaklıkta bir ev bulursunuz

Free HTML5 Bootstrap Template

BASİT KULLANIM

İster evden, ister uzaktan sadece bir kaç dokunuşla evin davranışını ve yaşam şeklini değiştirebilirsiniz. Sezgisel arayüzü sayesinde kolay kullanım sağlar. inohom ile akıllı ev kavramı kullanışlı ve basit bir sistem haline gelir.

Free HTML5 Bootstrap Template

ENERJİ TASARRUFU

inohom akıllı ev sistemleri; güvenlik ve konforunuzdan taviz vermeden, led aydınlatma armatürlerinizi, harekete duyarlı sensörler ve zamana bağlı senaryolar ile yöneterek, en iyi aydınlatmayı en az enerjiyi tüketerek sağlar. Isıtma ve soğutma sistemlerinde %30'a varan oranlarda tasarruf sağlar. Toprak nemini, hava sıcaklığını ve güneş doğuş-batış saatlerini göz önünde bulunduran sulama sistemi, en az su tüketimi ile bitkilerinizi sular.